Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı

Gayrimenkul alım, satım, kiralama işlemlerinde ya da gayrimenkul için ihtiyaç olan finansman eksiğini giderirken bir gayrimenkul danışmanına ihtiyaç duyulur. Gayrimenkul danışmanlığı ile birlikte en doğru kararları vermeniz sağlanır ve size uygun olan gayrimenkul ihtiyacının giderilmesi sağlanır. Gayrimenkul danışmanları, gerekli olan tüm mevzuatları bilir ve idari işlemler hakkında bilgi sahibidir. Gayrimenkul işlemleri sürecinde yanınızda bir gayrimenkul danışmanının olması büyük önem taşımaktadır. Bu danışmanlar sayesinde güvenli bir şekilde gayrimenkul alıp satabilirsiniz, finansman sunabilirsiniz ya da temin edebilirsiniz. Gayrimenkul danışmanlığı hizmeti veren kişiler, sizin için gerekli olan tüm araştırmaları yaparak süreci sizin için kolaylaştırırlar. İlgilenmeniz gerek birçok mevzuatı inceleyip gerekli araştırmaları yaparak hızlı bir şekilde süreci tamamlamanızı sağlarlar. Böylelikle zaman kaybetmeden istediğiniz gayrimenkul işlemlerini yapabilirsiniz.

Bir gayrimenkul için yatırım yapılırken çok iyi düşünülmesi gerekmektedir. Yapılan yatırımın ne gibi faydalar sağlayacağı ya da yatırımın ölü bir yatırım olup olmayacağı önceden tahmin edilebilmelidir. Ortaya çıkabilecek her türlü riski en aza indirgemek için gayrimenkul danışmanlığı hizmetlerinden faydalanılması gerekmektedir. Gayrimenkul projelerinde gerekli olan belgelerin ve bilgilerin ortaya konmasını ve gayrimenkul ile ilgili tüm mevzuatlarca yorumlanmasını gayrimenkul danışmanlığı hizmeti veren firmalar yapmaktadır. Bu firmalar ile birlikte gayrimenkul yatırımlarınızı güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz ve ortaya çıkabilecek risklerin farkına varırsınız.

Gayrimenkul danışmanlığı, gayrimenkul işlemleri sürecinin vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Gayrimenkul danışmanının kendi çevresinde bir müşteri potansiyeli vardır. Sahip oldukları müşterilerin dışında başka müşterileri de kazanabilmek için pazarlama imkânları bulurlar. Böylelikle daha çok müşteriye ulaşırlar ve onlarında gayrimenkul işlemlerinde onlara yardımcı olurlar. Gayrimenkul danışmanları, gayrimenkulleri kendi portföylerine alırlar. Böylelikle istedikleri satıcı kitlesine ulaşırlar ve pazarlama işlemlerini rahatlıkla yapabilmek için kendilerine bir bölge belirlerler. Bu bölgede yaşayan insanlarla sürekli bir temas halinde olurlar ve gerekli araştırmaları yaparlar. Gayrimenkul danışmanının kendi portföyüne almış olduğu gayrimenkuller için pazarlama imkanları oluştururlar ve daha fazla satıcıya ulaşmayı hedeflerler. Gayrimenkul danışmanlığı hizmeti veren kişiler, müşterilerini iyi bir şekilde yönetebilmelidir ve sürekli onlarla iletişim halinde olmaları gerekmektedir. Gayrimenkul pazarında müşteriler genel olarak gayrimenkul danışmanlarının kendileri ile iletişimde olmamasından yakınırlar. Bu durumlarla karşılaşmamak için alıcı ve satıcı olan müşterilerle iletişim halinde olmak gerekmektedir. Gayrimenkul danışmanlarının müşterilerin ihtiyacını iyi bir şekilde anlaması gerekmektedir ve ihtiyaçları doğrultusunda onlara seçenekler sunmalıdır. Bunun yanı sıra müşterilerin finansal fırsatlar bulmalarında onlara yardımcı olmaları gerekmektedir.

Gayrimenkul danışmanlığı firmaları ile alıcı ve satıcılar doğru bir şekilde gerekli işlemleri gerçekleştirebilirler. Gayrimenkul konusunda sizlere en iyi hizmeti verecek olan bu kişiler ile çalışarak doğru yatırımlar yapabilirsiniz ve yatırımlar sonucunda güzel sonuçlar alabilirsiniz. Bütün bu süreci en iyi şekilde bilen ve gerekli araştırmaları en iyi şekilde yapan gayrimenkul danışmanları ile çalışmak bu konuda büyük bir fırsat olacaktır.

 

Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı

Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı analitik düşünmeyi ve analitik davranmayı gerektiriyor. İyi bir danışmanın görevi müşterisinin karar vermesini kolaylaştırmak. Bunu yaparken de müşteriye doğru bilgileri sunmak, gerçekçi öngörülerde bulunmak şart.

Etkili bir Gayrimenkul Yatırım Danışmanı şu konularda yetkin olmak zorunda:
Ekonomik veriler ve bunların yorumlanması
Ekonomik beklentiler
Bölgesel veriler
Pazar verileri ve bunların yorumlanması
Değerleme yöntemleri
Yatırım geri dönüş hesapları
Kira oranları hesapları
Nakit akış hesapları
Uzun vadeli nakit akışını öngörmek
Ticari gayrimenkul fiyatlandırma
Maksimum alım fiyatı hesaplamak
Ticari kredi şartları ve oranları
Potansiyel alıcı ve kiracıları belirlemek
Pazarlık yönetimi
Raporlama
Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığının faydaları:
Gayrimenkul Yatırım Danışmanı’nın ilk amacı müşterinin önceliklerini öğrenmek olmalı. Her yatırımcı farklıdır ve öncelikleri de farklı oluyor. Ek masraf yapmadan getiriyi maksimize etmek isteyenler olduğu gibi, ek yatırımlar ile mülkün getirisini yükseltmeyi hedefleyenler de var. Bu farklı yaklaşımlara sunulacak alternatif portföyler büyük değişkenlikler içerecektir.

Danışmanlık sürecinde müşterinin mülklerinin en iyi getiri getiri getirecek şekilde organize edilmesi için danışman pazarı analiz eder ve alternatif nakit akışları ve amortisman süreleri konusunda müşteriyi bilgilendirir. Bu sayede müşteri sağlıklı ve yüksek verimli alım kararları verir. Ayrıca yatırımcılar için önemli ya da öncelikli olan hedeflere uygun mülkleri ya da bölgeleri belirler, alternatiflerin potansiyel gelirlerini ve amortisman sürelerini hesaplar. Pazar araştırmaları ile hedef mülkün en makul değerini ortaya çıkartır. Bir mülkün değerini en çok konumu belirler. Ancak bunun haricinde hedef bölgedeki alternatiflerin varlığı ya da yokluğu, kira getirisi, piyasalardaki ekonomik veriler, arz ve talebi etkileyebilecek demografik gelişmeler, yeni inşaat alanları, absorbsiyon oranları ve mülk için kullanılabilecek kredi ve finans imkanları da değeri ve fiyatı etkiler.

Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığında hedef yatırımcının elde ettiği değeri maksimize etmektir. Değer ile fiyat farklı kavramlardır. Değer alıcının elde ettiği fayda ve getiridir, fiyat ise ödenen tutar. Elde edilen değer ödenen fiyattan fazla olmalıdır. Danışmanın en önemli katkılarından biri de bir mülkün yasal olarak izin verilen ve fiziksel olarak mümkün olan en yüksek getiriyi sağlayacak şekilde kullanılmasını sağlamaktır. Bir mülk mevcut kullanım alanından farklı bir alanda ya da farklı şekilde kullanıldığında daha yüksek getiri sağlayabilir. Aynı şekilde finansal getiri mülke yapılacak ilaveler ile arttırılabilir. Mülkün potansiyelini keşfetmek Danışmanın görevleri arasındadır.

Kiralık Tatil Evi Seçenekleri
Sohbet Et
message
sms
whatsapp
phone